polski deutsch english


NA SKRÓTY

region
zagospodarowanie
alfabetycznie
alfabetycznie
terminy
zaawansowane

LOGOWANIE

Login
Hasło
zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?


Liczba odwiedzin:

3834996
 

Już wkrótce przetargi!


 
2400f9fc210ab4f9c88227306584ad78.jpg
Urząd Miejski

Tychowo

gmina


Nazwa urzędu Urząd Miejski
Strona WWW www.tychowo.pl
E-mail umig@tychowo.pl
Miejscowość
kod pocztowy
78-220 Tychowo
Ulica, nr Bobolicka 17
Telefon 94 3115130
Fax 94 3115566
NIP 672-20-22-729

Gmina Tychowo położona jest na Równinie Białogardzkiej, w południowej części Powiatu Białogardzkiego, krzyżują się tu trasy Koszalin - Połczyn Zdrój, Białogard - Bobolice, linia kolejowa Poznań - Kołobrzeg ułatwia dojazd do Tychowa turystom nie zmotoryzowanym. Można stąd wyruszyć dalej na północ - nad morze lub w przeciwnym kierunku na malownicze Pojezierze Drawskie.
Gmina Tychowo to miejsce wyjątkowe.  Malowniczo położona wśród lasów, jest jednym z tych zakątków Polski do których przyjeżdża się odpocząć i odetchnąć świeżym powietrzem. Bogactwem tego terenu jest dzika przyroda z przepięknymi, pełnymi zwierzyny i grzybów lasami. Szlaki turystyczne i kajakowe prowadzą przez przepiękne i cenne przyrodniczo tereny Dorzecza Parsęty i źródliska rzeki Chotli.
Atrakcją gminy jest czyste środowisko - lasy bogate w runo leśne i zwierzynę łowną, które przyciągają amatorów grzybobrania, jagód i łowiectwa, na wędkarzy czekają zasobne w ryby rzeki i jeziora (min. łosoś i troć). Piękno natury i wiele cennych zabytków architektonicznych kusi do wędrówek i rajdów - amatorzy turystyki pieszej czy rowerowej nie zawiodą się. Zachowało się u nas wiele zabytkowych parków dworskich i pałacowych, w których można odnaleźć niezwykle rzadkie okazy drzew, wiele o rozmiarach pomnikowych.

Wielką atrakcją turystyczną Gminy jest największy w Polsce i jeden z największych w Europie głaz narzutowy zwany „Trygławem”. Ten ważący prawie 2 tys. ton kolos, mierzący w obwodzie ponad 40 metrów tkwi od czasów zlodowacenia bałtyckiego na tychowskim cmentarzu. Z kamieniem związanych jest wiele legend i faktów historycznych. Nieopodal głazu, w centrum Tychowa znajduje się XV-wieczny zabytkowy kościół parafialny o konstrukcji szachulcowej. Na terenie Gminy Tychowo znajduje się aż dziewięć XV-XVII wiecznych kościołów. Część z nich położonych jest przy tzw. „szlaku solnym”, średniowiecznym trakcie handlowym łączącym Miasto Solne – Kołobrzeg z Wielkopolską. Ciekawymi i wartymi zobaczenia obiektami historycznymi są również te związane ze współczesnością. Niedaleko Modrolasu odnaleźć można pozostałości obozu jenieckiego z okresu II Wojny Światowej „Stalag Luft IV”, w którym więzieni byli alianccy lotnicy, głównie Amerykanie i Brytyjczycy. Z miejscem tym związana jest historia ponad 900 km „marszu śmierci” zimą 1945 r.  do położonego 60 km od Bremen obozu w Bad Fallingbostel. Również niedaleko Modrolasu można obejrzeć ukrytą w lesie poradziecką bazę wojskową z silosami, w których składowana była broń atomowa.
Gmina Tychowo prowadzi szereg inwestycji infrastrukturalnych – remontujemy i budujemy nowe drogi, ciągi piesze i rowerowe, prowadzimy prace termo-modernizacyjne na obiektach użyteczności publicznej,  dbamy o rozwój bazy rekreacyjno-sportowej i  zaplecza kulturalno-oświatowego.
Dzięki powstaniu Tychowskiej Strefy Inwestycyjnej otworzyły się nowe możliwości przed lokalnymi przedsiębiorcami, kuszące również swoją ofertą nowych inwestorów.


Wierzymy że Tychowo to dobra inwestycja.

Lokalizacja urzędu
ofertyinwestycyjne.pl © 2005-2020
Wszelkie prawa zastrzeżone


Wasilków warsztaty samochodowe koślawość kolan części Ducato VIN hobbit tools