Zarejestruj się Zaloguj się

Język strony:

Wyszukaj Tereny Inwestycyjne :

Zachodnio-Pomorskie Świętokrzyskie Śląskie Mazowieckie Warmińsko Mazurskie Pomorskie Podlaskie Podkarpackie Opolskie Lubuskie Lubelskie Dolnośląskie Łódzkie Małopolskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie
f9902535a0a7e5a22bc487902f2ebb21.jpg

BSH buduje drugą fabrykę


BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego uruchomi w obecnie modernizowanych budynkach we Wrocławiu dwie fabryki AGD. Jak poinformował koncern, oprócz wcześniej planowanej fabryki sprzętu kuchennego do zabudowy, powstanie druga fabryka produkująca lodówki marek Bosch i Siemens.



"W obecnie modernizowanych budynkach, w których będzie znajdowała się fabryka sprzętu kuchennego do zabudowy, powstanie druga fabryka. Będą tam produkowane nowe modele lodówek marek Bosch i Siemens. Znacząca część produkcji z wrocławskich fabryk trafi na eksport" - czytamy w komunikacie.

"Dla nas decyzja o uruchomieniu drugiej fabryki we Wrocławiu, jest potwierdzeniem konsekwentnego, dynamicznego rozwoju BSH w Polsce. Obok czterech już istniejących fabryk AGD w Łodzi i Rzeszowie, Wrocław stanie się bardzo ważnym ośrodkiem na europejskiej mapie Grupy BSH. Docelowo zatrudnimy tutaj około 1000 osób, a z taśm będzie zjeżdżać rocznie prawie dwa miliony urządzeń. Planujemy, że we Wrocławiu zainwestujemy kilkaset milionów złotych" - powiedział Prezes BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Konrad Pokutycki, cytowany w komunikacie.

Uruchomienie przez BSH dwóch nowych fabryk AGD to element globalnej strategii wzrostu firmy, która zakłada podwojenie światowych obrotów do 2025 roku, podkreślono w materiale.

BSH w Polsce w trzech łódzkich fabrykach od ponad 20 lat produkuje pralki, suszarki do ubrań oraz zmywarki. Od trzech lat do grupy BSH należy również znany w Polsce zakład Zelmer w Rzeszowie. BSH w Polsce oprócz produkcji posiada Centrum Kompetencyjne Suszarek, Centrum Kompetencyjne Digital (technologie cyfrowe) oraz sześć innych centrów usług wspólnych. Pracują one na potrzeby BSH na całym świecie w takich dziedzinach jak m.in.: IT, zakupy i księgowość.

"Informacja o nowej inwestycji BSH to doskonała wiadomość zarówno dla mnie osobiście, jak i dla wrocławian. Cieszy fakt, że inwestor po zakupie majątku po upadłej firmie Fagor Mastercook znacząco modernizuje zakład i ponadto rozbudowuje o kolejne linie produkcyjne. Dzięki temu utworzone zostaną nowe miejsca pracy dla mieszkańców aglomeracji, a silna w mieście branża AGD wzbogaci się o nowoczesny zakład światowego lidera" - powiedział prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, także cytowany w komunikacie.

Firma już rozpoczęła rekrutacje. W pierwszej kolejności zatrudnienie w fabrykach znajdą inżynierowie różnych specjalizacji, pracownicy administracji i logistyki, jak również wykwalifikowani pracownicy bezpośrednio związani z procesem produkcji, podano również.

W listopadzie 2015 roku BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o. o., po 21 miesiącach starań o zakup majątku po upadłej firmie Fagor Mastercook we Wrocławiu, podpisała finalną umowę nabycia. Zgodnie z deklaracjami zarządu BSH, od tego momentu rozpoczął się proces inwestycyjny i modernizacyjny zakładu. Firma BSH obiecała, że w ciągu półtora roku rozpocznie produkcję urządzeń kuchennych do zabudowy. Inwestycję rozpoczęto niezwłocznie po odbiorze majątku, przypomina firma.

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego zatrudnia w Polsce ponad 4,5 tys. osób. W swoich trzech łódzkich fabrykach produkuje pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, a w podrzeszowskiej Rogoźnicy drobne AGD. BSH oferuje na polskim rynku portfolio AGD marek Bosch, Siemens, Gaggenau i Zelmer.

BSH Hausgeräte GmbH jest jednym z liderów w branży sprzętu gospodarstwa domowego w Europie i na świecie. Roczne obroty firmy wyniosły 12,6 mld euro w 2015 r. BSH zatrudnia 56 000 pracowników i posiada 40 fabryk na całym świecie oraz 80 spółek w 50 krajach.

źródło: onet.pl