Zarejestruj się Zaloguj się

Język strony:

Wyszukaj Tereny Inwestycyjne :

Zachodnio-Pomorskie Świętokrzyskie Śląskie Mazowieckie Warmińsko Mazurskie Pomorskie Podlaskie Podkarpackie Opolskie Lubuskie Lubelskie Dolnośląskie Łódzkie Małopolskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie
23c513154a17f4a8dfb6e0c7cfe0b5a4.jpg

Pronar rośnie w siłę. Odda do użytku trzy hale produkcyjne


Trzy wielkie hale produkcyjne odda w tym roku do użytku firma Pronar z Narwi. Dzięki temu powstaną miejsca pracy dla około 600 osób. Potrzebni będą przede wszystkim spawacze i lakiernicy.



Aż sześć hektarów zajmą nowe hale produkcyjne, które jeszcze w tym roku odda do użytku Pronar z Narwi. Powstają one w Hajnówce, Narewce i Siemiatyczach.

Nowy zakład Pronaru w Hajnówce jest już praktycznie gotowy, montowane są jeszcze media. Produkowane będą w nim osie, zespoły jezdne gąsienicowe i przekładnie. Powstanie tam 200 miejsc pracy.

W Narewce Pronar ma już zakład o powierzchni około 1,5 ha, ale wybudowane zostało jeszcze 1,5 ha powierzchni produkcyjnej pod dachem.

Zostanie tam przeniesiona produkcja przyczep gabarytowych, która powinna ruszyć już w październiku. W zakładzie pracuje około 200 osób, a oddanie do użytku nowej hali pozwoli zwiększyć zatrudnienie o kolejne 200.

Do końca br. ma zostać oddana do użytku także nowa hala produkcyjna w Siemiatyczach. Powierzchnia - 2 ha. To oznacza miejsca pracy dla około 250 osób. Będą tam produkowane maszyny wielkogabarytowe - przesiewacze, rozdrabniacze.

Szansę na pracę w Pronarze mają nie tylko wykwalifikowani pracownicy. Firma organizuje bowiem szkolenia dla nowo zatrudnionych.

- 90 proc. spawaczy, którzy pracują w zakładzie w Siemiatyczach, sami wyuczyliśmy zawodu - mówi Igor Iwaniuk, kierownik produkcji maszyn komunalnych w Siemiatyczach w firmie Pronar.

Co ciekawe, hale budowane są przez pracowników Pronaru. Oni również wykonują „elektrykę” i doprowadzają media (ogrzewanie, wodę).

- Praktycznie jesteśmy samowystarczalni - podkreśla Artur Królikowski, dyrektor produkcji w Pronarze. - Dlatego jesteśmy bardzo elastyczni w swoich działaniach. Możemy na przykład przegrupować siły w miejsce, na którym nam najbardziej zależy.

- Bardzo cieszymy się, że w naszym mieście powstają miejsca pracy - mówi Henryk Czmut, zastępca burmistrza Siemiatycz. - Firma Pronar ma duży potencjał i ciągle się rozwija, daje ciekawą alternatywę pracy dla naszych mieszkańców.

Dodaje, że możliwość zdobycia stałego zatrudnienia może być alternatywą dla tych mieszkańców miasta, którzy wyjeżdżają do pracy za granicę.

Także mieszkańcy Siemiatycz są zdania, że nowa fabryka Pronaru może pomóc miastu, które się wyludnia.

- To duża szansa dla mieszkańców. W Pronarze pracuje 80 proc. moich kolegów i są zadowoleni - mówi Wojciech Zaremba.

za poranny.pl