Zarejestruj się Zaloguj się

Język strony:

Wyszukaj Tereny Inwestycyjne :

Zachodnio-Pomorskie Świętokrzyskie Śląskie Mazowieckie Warmińsko Mazurskie Pomorskie Podlaskie Podkarpackie Opolskie Lubuskie Lubelskie Dolnośląskie Łódzkie Małopolskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie
7cbbc409ec990f19c78c75bd1e06f215.gif

Urząd Miejski

Busko-Zdrój

gmina


Nazwa urzędu Urząd Miejski
Strona WWW www.busko.pl
E-mail urzad@umig.busko.pl
Miejscowość
kod pocztowy
28-100 Busko-Zdrój
Ulica, nr Mickiewicza 10
Telefon 41 3705200
Fax 413705201
NIP 655-187-96-46

Busko-Zdrój to perła wśród polskich uzdrowisk. Bogata infrastruktura rekreacyjna i lecznicza przyciąga do nas wielu turystów z całej Europy. Atrakcyjność terenu podnoszą także parki, odnowione obiekty użyteczności publicznej oraz piękne zrewitalizowane centrum miasta.
Jednakże Busko - Zdrój  to nie tylko oferta dla turystów oraz kuracjuszy. Miasto posiada ogromny potencjał, jest doskonałym miejscem do inwestowania. Inwestorzy mogą liczyć na przychylność władz samorządowych, życzliwość mieszkańców oraz wykwalifikowane kadry pracownicze. Busko-Zdrój to doskonale miejsce do życia, pracy, inwestycji oraz wypoczynku!

Busko-Zdrój  to potężnie rozwijający się ośrodek sanatoryjno-wypoczynkowy, centrum administracyjne, stolica powiatu buskiego. Natomiast okoliczne wsie stanowią region rolniczy, gdzie przeważają uprawy warzyw oraz sadownictwo, a najmodniejsza sfera działania gospodarstw wiejskich jest agroturystka.

Ogółem uzbrojony będzie teren (działki Gminy  Busko-Zdrój nr 168/10,179/19,179/21,188/4, 188/8 i 190/7 ) o pow. 6,8 ha , w niezbędna infrastrukturę. Wybudowanie niezdobnej infrastruktury technicznej umożliwia w pełni realizację szerokich planów inwestycyjnych przez potencjalnych inwestorów. Uzbrojenie terenów inwestycyjnych w niezbędne media komunalne powoduje, że przyszły inwestor nie musi ponosić dodatkowych nakładów finansowych, ma wszelki dostęp do infrastruktury, która umożliwia organizację zaplecza budowy oraz realizację wszelkich robot budowlanych bez ingerencji w pas drogowy ulic gminnych. Lokalizacja infrastruktury technicznej została zaprojektowana w taki sposób, że bez względu na lokalizacje nieruchomości czy tez podziału gruntów, zapewniony jest pełny dostęp do mediów.

Warunki zagospodarowania terenów przewidzianych pod tereny inwestycyjne w strefie A określone zostały w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego, który został uchwalony przez Radę Miejską w Busku-Zdroju w dniach 30 października 2008 roku. Zgodnie z uchwalonym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego tereny przewidziane pod tereny inwestycyjne oznaczone są symbolami które, oznaczają następującą zabudowę UZ - tereny przewidziane pod zabudowę uzdrowiskową jak na przykład sanatoria, obiekty uzdrowiskowe, obiekty zabiegowo-rehabilitacyjne, hotele SPA, ZP/US tereny zielone wraz z urządzeniami sportowo-rekreacyjnymi, na przykład baseny wielofunkcyjne, AQUAPARKI, parki rekreacyjno-sportowe, obiekty sportowo- rekreacyjne itp. Oznacza to że potencjalny inwestor może zaplanować realizacje inwestycji właśnie o takim charakterze jak podano wyżej.

a) Minimalna powierzchnia działki jaka musi powiadać inwestor to 2500m2 natomiast preferowana wielkość działki dla spełnienia wszystkich wymogów to 4000 m2
b) Ze względu na lokalizacje inwestycji w strefie A ochrony uzdrowiskowej inwestor jest ograniczony w kwestii zabudowy działki, a mianowicie odział procentowy terenów zielonych w powierzchni działki musi wynosić 75% co oznacza ze same budynki nie mogą przekraczać 25 % powierzchni działki.
c) Minimalna szerokość części  frontowej działki powstałej w wyniku podziału geodezyjnego musi wynosić 50m, istnieje również odstępstwo od tej tolerancji wynoszące 20 % jeżeli uzasadnia to aktualny stan władania.
d) Maksymalna wysokość zabudowy w strefie A ochrony uzdrowiskowej wynosi do 5 kondygnacji, wysokość parteru nie może przekraczać 1,0 liczona od poziomu gruntu, preferuje się dachy dwu i wielospadowe o nachyleniu połaci do 45 stopni, zakazuje się realizacji budynków o dachach jednospadowych, asymetrycznych, uskokowych w formie tarasów.
e) Dopuszcza się natomiast realizacji obiektów ze stropodachami użytkowymi w formie tarasów.
f) W przypadku obiektów rekreacyjno-sportowych należy przyjmować rozwiązania uwzględniając użytkowników /kuracjuszy z ograniczeniami ruchowymi natomiast co do roślinności na terenach rekreacyjnych preferowane są rozwiązania z zastosowaniem roślinności wielogatunkowej i wielosezonowej z możliwością wykorzystania aromaterapii.
g) Pozostałe warunki inwestowania i realizacji obiektów określają ogólne warunki Miejskiego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.

Na obszarze na którym powstały tereny inwestycyjne, Gmina Busko-Zdrój dysponuje kilkoma nieruchomościami komercyjnymi, które mogą stanowić ofertę dla przyszłych inwestorów pod realizację obiektów sanatoryjnych.



 

Lokalizacja urzędu