Zarejestruj się Zaloguj się

Język strony:

Wyszukaj Tereny Inwestycyjne :

Zachodnio-Pomorskie Świętokrzyskie Śląskie Mazowieckie Warmińsko Mazurskie Pomorskie Podlaskie Podkarpackie Opolskie Lubuskie Lubelskie Dolnośląskie Łódzkie Małopolskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie
97211537b2c584596be8d9d7eceade0b.jpg

Urząd Miejski

Gliwice

miasto na prawach powiatu


Nazwa urzędu Urząd Miejski
Strona WWW www.gliwice.eu
E-mail brm@um.gliwice.pl
Miejscowość
kod pocztowy
44-100 Gliwice
Ulica, nr Zwycięstwa 21
Telefon 32 239-11-00
Fax 32 335-40-14
NIP 631-10-06-640

Gliwice to blisko dwustutysięczne miasto położone w zachodniej części woj. śląskiego, na skrzyżowaniu ważnych europejskich korytarzy transportowych A1 i A4 – jest to największe skrzyżowanie autostrad w Polsce.

Rozwój miasta oparty jest na nowych technologiach, przemyśle motoryzacyjnym oraz logistyce. Dzięki atrakcyjnej lokalizacji oraz proinwestycyjnej polityce władz miasta, prężnie rozwinęła się tu Gliwicka Podstrefa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Centrum Nauki i Biznesu „Nowe Gliwice”, co zaowocowało znacznym wzrostem liczby przedsiębiorstw działających na terenie Gliwic w ostatnich latach. Na terenie Miasta znajduje się również największy port śródlądowy w kraju.

W Gliwicach funkcjonują dwie uczelnie wyższe, które kształcą studentów na kierunkach kluczowych dla gospodarki, jak również Park Naukowo–Technologiczny TECHNOPARK, wspierający wykorzystanie w biznesie innowacyjnych technologii.

Swym mieszkańcom miasto zapewnia bogatą ofertę rekreacyjną i kulturalną. Symbolem Gliwic jest Radiostacja, najwyższa zbudowana w całości z drewna konstrukcja na świecie.

 

Lokalizacja urzędu