Zarejestruj się Zaloguj się

Język strony:

Wyszukaj Tereny Inwestycyjne :

Zachodnio-Pomorskie Świętokrzyskie Śląskie Mazowieckie Warmińsko Mazurskie Pomorskie Podlaskie Podkarpackie Opolskie Lubuskie Lubelskie Dolnośląskie Łódzkie Małopolskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie
97211537b2c584596be8d9d7eceade0b.jpg

Starostwo Powiatowe w Rybniku

rybnicki

powiat


Nazwa urzędu Starostwo Powiatowe w Rybniku
Strona WWW www.starostwo.rybnik.pl
E-mail promocja@starostwo.rybnik.pl
Miejscowość
kod pocztowy
44-200 Rybnik
Ulica, nr 3 Maja 31
Telefon 324228300
Fax 324228658
NIP 6422590530

 

Powiat Rybnicki leży w południowo – zachodniej części województwa śląskiego. Zajmuje teren o powierzchni 224 km2, który zamieszkuje około 74 tyś. ludności. W jego obrębie znajduje się pięć gmin: Czerwionka - Leszczyny, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Świerklany.

 

Powiat Rybnicki usytuowany jest w pobliżu towarowych i pasażerskich sieci transportowych, takich jak: autostrada A4, budowana autostrada A1, istniejąca siec dróg ekspresowych, planowana budowa drogi ekspresowej Racibórz – Pszczyna oraz planowana tzw. droga południowa.

 

Obszar powiatu, mimo iż położony w rejonie eksploatacji górniczej nie jest pozbawiony walorów przyrodniczych i turystycznych. Przybywając na naszą ziemię znajdziecie Państwo dobre warunki do aktywnego wypoczynku. Umożliwiają to szlaki rowerowe łączące atrakcyjne dla zwiedzających miejsca: drewniane kościółki z XVI - XVIII wieku, zabytki techniki, żerowiska bobrów, pomniki przyrody. Ponad to część gmin powiatu rybnickiego leży w obrębie Parku Krajobrazowego Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich.

 

W ostatnich latach powiat rybnicki bardzo prężnie się rozwija i jest miejscem atrakcyjnym dla inwestorów. W 2009 r. podregion rybnicki zajął 2 miejsce w rankingu „Atrakcyjność inwestycyjna województw i podregionów Polski” w kategorii atrakcyjność inwestycyjna podregionów dla działalności przemysłowej, przeprowadzonym przez Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową.

Lokalizacja urzędu