Zarejestruj się Zaloguj się

Język strony:

Wyszukaj Tereny Inwestycyjne :

Zachodnio-Pomorskie Świętokrzyskie Śląskie Mazowieckie Warmińsko Mazurskie Pomorskie Podlaskie Podkarpackie Opolskie Lubuskie Lubelskie Dolnośląskie Łódzkie Małopolskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie
7cbbc409ec990f19c78c75bd1e06f215.gif

Urząd Gminy

Długosiodło

gmina


Nazwa urzędu Urząd Gminy
Strona WWW www.dlugosiodlo.pl
E-mail gmina@dlugosiodlo.pl
Miejscowość
kod pocztowy
07-210 Długosiodło
Ulica, nr Kościuszk 2
Telefon 28 7412512
Fax 28 7412512
NIP 762-14-40-319

Witaj w naszej gminie !

Jeszcze tu nie byłeś? Żałuj. Gmina Długosiodło to naprawdę ciekawa okolica. Z pozoru podobna do innych mazowieckich zakątków, a tak naprawdę kryjąca wiele uroczych niespodzianek. Niecierpliwemu turyście nie pokaże swoich tajemnic, ale prawdziwego znawcę czeka tu wspaniała uczta.

Ale chwileczkę, zacznijmy od początku. Najpierw chyba wypada przedstawić się. Gminy Długosiodło szukaj w północno-wschodniej części Mazowsza, na obszarach należących do Puszczy Białej. Obejmuje dość pokaźną część powiatu wyszkowskiego, bo aż 16745 ha. Żyje tu przeszło 8 tysięcy mieszkańców. Na terenie gminy istnieje 40 sołectw. Siedzibą gminy jest Długosiodło, oddalone 24 km od Wyszkowa, 25 km od Ostrowi Mazowieckiej, 44 km od stolicy poprzedniego województwa Ostrołęki i 80 km od Warszawy. Bliskość ważnych szlaków drogowych (droga krajowa nr 8 i nr 60) oraz kolejowych (Ostrołęka-Tłuszcz-Warszawa ) zapewnia dobrą komunikację z ważnymi ośrodkami gospodarczymi i kulturalnymi kraju.

Wiesz już więc, drogi gościu, jak do nas trafić, posłuchaj teraz co Cię czeka po przyjeĽdzie. Nasza okolica otoczona jest pięknymi lasami, które cenią mieszkańcy miast lubiący odpoczynek na łonie natury. W zależności od pory roku, jaką wybierzesz na czas swoich odwiedzin, czekają Cię spacery po zielonych, śnieżnobiałych lub barwnych kolorami jesieni lasach, grzybobranie a nawet jagodowe żniwa.
Mamy dla Ciebie też wieżę obserwacyjną zbudowaną w ramach przygotowań Polski do wstąpienia do Unii Europejskiej. A może zmęczony zgiełkiem swego miasta wsłuchasz się po prostu w cichy szmer naszego Wymakracza? I pamiętaj - cały czas zapewniamy ci świeże wiejskie powietrze - nie ma u nas żadnych dużych zakładów przemysłowych. Na obrzeżach gminy w dolinie Narwi znajduje się centrum wypoczynkowe. Na terenie całej gminy spotkasz wiele domów letniskowych, głównie w Ostrymkole Dworskim, Bosewie, Nowej Wsi i Grądach Zalewnych.


Podobnie jak sąsiednie gminy możemy poszczycić się długą historią. Właśnie niedawno, bo w 2003 roku, obchodziliśmy 800-lecie Długosiodła. Wieś była świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych, że wspomnę tylko najazdy Litwinów, Powstanie Kościuszkowskie czy tragiczne dni II wojny światowej. W gminie znaleĽć możemy szereg zabytków kultury oraz miejsc upamiętniających burzliwe, wojenne losy mieszkańców tych terenów. Należą do nich Sieczychy, Lipniak Majorat, Pecynka, Kalinowo, Małaszek, Plewki i oczywiście samo Długosiodło.

To nie wszystko, drogi przyjacielu. Nie zawiedziesz się chcąc u nas aktywnie spędzić czas. W Długosiodle mamy stadion z boiskami do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, salę gimnastyczną. Również inne miejscowości są podobnie wyposażone - Stare Bosewo, Dalekie, Blochy. W budynku ośrodka zdrowia działa Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Gminna Biblioteka Publiczna. W tym samym miejscu znajdziesz świetlicę dla dzieci prowadzoną przez Fundację Kultury "Homo Homini". W ciągu roku możesz trafić na którąś z cyklicznych imprez:

Finał Wielkiej Orkiestry ¦wiątecznej Pomocy (styczeń),
Festyn "Powitanie Lata" (czerwiec),
Dni Długosiodła (sierpień),
Plener malarski, Mistrzostwa Polski Dziennikarzy i Aktorów w Grzybobraniu (wrzesień),
Odpust parafialny na Św. Rocha (pierwsza niedziela po 16 sierpnia),
"Bieg GwiaĽdzisty" związany z miejscami pamięci narodowej gminy (wrzesień),
Gminne rozgrywki sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych (m.in. tenis stołowy, piłka nożna, siatkówka).