Zarejestruj się Zaloguj się

Język strony:

Wyszukaj Tereny Inwestycyjne :

Zachodnio-Pomorskie Świętokrzyskie Śląskie Mazowieckie Warmińsko Mazurskie Pomorskie Podlaskie Podkarpackie Opolskie Lubuskie Lubelskie Dolnośląskie Łódzkie Małopolskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie
97211537b2c584596be8d9d7eceade0b.jpg

Urząd Gminy

Słupsk

gmina


Nazwa urzędu Urząd Gminy
Strona WWW www.gminaslupsk.pl
E-mail info@gminaslupsk.pl
Miejscowość
kod pocztowy
76-200 Słupsk
Ulica, nr Sportowa 34
Telefon 59 842-84-60
Fax 59 842-92-54
NIP 839-10-06-582

Mam przyjemność zaprezentować Państwu Gminę Słupsk usytuowaną w Północnej części Polski na Pomorzu Środkowym w odległości około 10 kilometrów od Morza Bałtyckiego. Gmina zajmuje obszar 26.058 ha i zamieszkuje ją 14568 mieszkańców. Gmina ze względu na swoje dogodne położenie oraz stosowane ulgi i zwolnienia w podatkach lokalnych staje się atrakcyjna dla inwestorów i przedsiębiorców. Stwarza wiele możliwości dla rozwoju prywatnego rzemiosła, handlu i usług. Dlatego też bardzo szybko wzrasta liczba podmiotów gospodarczych.

W naszej gminie znajdą Państwo tereny przeznaczone w planie zagospodarowania przestrzennego pod budownictwo mieszkaniowe, usługowe i działalność gospodarczą. Działki leżą w niezwykle atrakcyjnych miejscowościach. Są w pełni uzbrojone w sieć wodociągową, kanalizacyjną oraz energetyczną. Na terenie gminy działa Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Daje ona inwestorom wyjątkową szansę dynamicznego rozwoju oferując ulgi i preferencje podatkowe. Tereny przeznaczone pod inwestycje mają bardzo dobry dostęp do infrastruktury drogowej. Przez Gminę Słupsk przebiegać będzie realizowana właśnie obwodnica Słupska. Walory lokalizacyjne oraz bliskość zakładów produkcyjnych i innych firm czynią te tereny atrakcyjnymi dla potencjalnego inwestora, który chciałby tu rozpocząć swoją działalność. Ogromne znaczenie ma również bezpośrednie sąsiedztwo naszych działek z granicami miasta. Komunikacja publiczna dociera do wszystkich miejscowości gminy, a w Jezierzycach, Gałęzinowie i Strzelinku zlokalizowane stacje kolejowe. Działalność gospodarcza rozwija się przede wszystkim w dziedzinie przemysłu i usług. Funkcjonuje u nas ponad 900 podmiotów gospodarczych o profilu metalowym, gumowym, spożywczym, usługowym.

Gmina dysponuje również pięknymi terenami pod zabudowę domków jednorodzinnych, leżącymi na obrzeżach Parku Krajobrazowego Dolina Słupi. Charakteryzują się wyjątkowo malowniczym położeniem w sąsiedztwie lasów oraz rzeki. Miejscowości leżą w odległości kilku kilometrów od Słupska. Można dojechać do nich autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej. Potwierdzeniem pozycji gminy są bardzo dobre wyniki w ogólnopolskich rankingach i konkursach. W tym roku Gmina Słupsk znalazła się na 13 miejscu w rankingu Europejska Gmina, opublikowanym przez Gazetę Prawną. Wyróżniona została również w konkursie „Gmina Manager 2008” na najlepiej zarządzaną gminę w województwie pomorskim.

Gmina Słupsk jest jedną z najdynamiczniejszych rozwijających się gmin w Polsce. W klasyfikacji dochodu na jednego mieszkańca zajmuje 45 miejsce w kraju na około 1.500 gmin wiejskich.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Gmina Słupsk – to miejsce w którym warto zamieszkać i inwestować.


Wójt Gminy Słupsk

Barbara Dykier

Lokalizacja urzędu