Zarejestruj się Zaloguj się

Język strony:

Wyszukaj Tereny Inwestycyjne :

Zachodnio-Pomorskie Świętokrzyskie Śląskie Mazowieckie Warmińsko Mazurskie Pomorskie Podlaskie Podkarpackie Opolskie Lubuskie Lubelskie Dolnośląskie Łódzkie Małopolskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie
23c513154a17f4a8dfb6e0c7cfe0b5a4.jpg

Urząd Miasta

Miłomłyn

gmina


Nazwa urzędu Urząd Miasta
Strona WWW www.milomlyn.pl
E-mail
Miejscowość
kod pocztowy
14-140 Miłomłyn
Ulica, nr Twarda 12
Telefon 089 642 58 01
Fax 089 642 58 02
NIP 741-10-01-370

Prawa miejskie Miłomłyn otrzymał w 1335 roku. Na początku XIV w. na miejscu osady pruskiej Krzyżacy zbudowali zamek i młyn a przyległe osiedle targowe nazwano "Liebemühle". Od tej nazwy wywodzi się aktualna nazwa miejscowości.
Miłomłyn to wiele niezmiernie interesujących i ciekawych zabytków, wśród których na szczególną uwagę zasługują:
Neogotyckie Kościół Parafialny pod wezwaniem św. Bartłomieja, zbudowany został w latach 1898-1901, z wykorzystaniem oryginalnej, północnej ściany kościoła z XIV. Budowla posiada dwie wieże. Na wyższej w górnej sześciobocznej części umieszczono zegar. Wewnątrz zwracają uwagę trzy rzeźby (Ostatnia Wieczerza, Zmartwychwstanie, Złożenie do Grobu) umieszczone w późnobarokowym ołtarzu głównym.
Godne obejrzenia są również ręcznie rzeźbiona ambona z początków XVIII w. oraz gotycka chrzecielnica.
Dzięki wysiłkowi aktualnego proboszcza Ks. Prałata Józefa Kowalewskiego kościół został odremontowany i przywrócono mu dawną świetność.

 

Gotycka dzwonnica z XIV w. spełniająca niegdyś funkcje obronne. Dziś poprzez arkadowy łącznik połączona jest z resztą kościoła św. Bartłomieja.

 

Fragmenty dawnych fortyfikacji miejskich z XIV w. Do dziś zachowały się resztki murów obronnych wzniesionych z kamienia polnego i czerwonej cegły.

Lokalizacja urzędu