Zarejestruj się Zaloguj się

Język strony:

Wyszukaj Tereny Inwestycyjne :

Zachodnio-Pomorskie Świętokrzyskie Śląskie Mazowieckie Warmińsko Mazurskie Pomorskie Podlaskie Podkarpackie Opolskie Lubuskie Lubelskie Dolnośląskie Łódzkie Małopolskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie
7cbbc409ec990f19c78c75bd1e06f215.gif

Danone zbuduje w Opolu fabrykę


Szef MRiT zaznaczył podczas konferencji prasowej, że jest to "znaczący krok dla całej Grupy". W trakcie swojego wystąpienia poinformował, że w Opolu zostanie wybudowana fabryka, specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości żywności, w tym produktów dedykowanych dla placówek szpitalnych. Dodatkowo, podkreślił, że wartość tej inwestycji wynosi 230 milionów złotych.Buda ogłosił, że "rozpoczęcie inwestycji zaplanowane jest na jutro, a prace mają zostać zakończone w ciągu kilkunastu miesięcy." W Opolu działa już jedna fabryka Danone.

"Informacje, które udało mi się uzyskać, wskazują, że większość produkcji opolskiej fabryki trafia na eksport - aż 80% wyprodukowanych produktów jest wysyłane za granicę. Dzięki tego rodzaju inwestycjom możemy śmiało stwierdzić, że konkurujemy od kilku kwartałów z kilkoma krajami Unii Europejskiej o tytuł miejsca z najniższym poziomem bezrobocia" - poinformował minister Buda.

Dodatkowo dodał, że jeszcze niedawno "każde miejsce pracy miało nieocenioną wartość, a obecnie nadal przykładamy do niego dużą wagę".

"Dla naszej firmy ważne jest, że cała nasza produkcja ma miejsce w Polsce. Posiadamy 7 fabryk, korzystamy z lokalnych zasobów, talentów i dostawców. Nasze obliczenia wskazują, że generujemy 3,6 miliarda złotych wartości dodanej dla naszej gospodarki" - zaznaczył Paweł Piątek, dyrektor generalny Grupy Danone w Polsce, podczas środowej konferencji w Karpaczu.

Dodał również, że niedawno Danone uruchomiło w Polsce centrum, w którym "200 specjalistów IT obsługuje wszystkie spółki z grupy na całym świecie".