Zarejestruj się Zaloguj się

Język strony:

Wyszukaj Tereny Inwestycyjne :

Zachodnio-Pomorskie Świętokrzyskie Śląskie Mazowieckie Warmińsko Mazurskie Pomorskie Podlaskie Podkarpackie Opolskie Lubuskie Lubelskie Dolnośląskie Łódzkie Małopolskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie
97211537b2c584596be8d9d7eceade0b.jpg

Japoński koncern wybuduje fabrykę w Polsce


Japoński producent czę¶ci samochodowych zatrudni 500 pracowników w Niepołomicach Japońska firma Nidec Motors & Actuators otworzyła w czwartek fabrykę czę¶ci samochodowych w Niepołomicach koło Krakowa. W zakładzie, którego budowa i wyposażenie kosztowały ponad 56 mln zł, będzie pracować około 500 osób.

Jak poinformował PAP kierownik produkcji odpowiedzialny za budowę zakładu Andrzej D±browski, fabryka już teraz zatrudnia 300 pracowników, a docelowy poziom 500 osób ma osi±gn±ć do 2011 roku. W zależno¶ci od sytuacji rynkowej i ilo¶ci zleceń w następnych latach zatrudnienie może wzrosn±ć do 750 pracowników. Fabryka w Niepołomicach znajduje się na terenie krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Produkuje silniki i napędy elektryczne do szyberdachów, siedzeń i innych czę¶ci samochodowych. Inwestycja otrzymała rz±dowe wsparcie w latach 2008- 2013 w wysoko¶ci ponad 2,9 mln zł na utworzenie nowych miejsc pracy. Japoński koncern Nidec Corporation jest dostawc± systemów napędu precyzyjnego, wykorzystywanego w takich sektorach przemysłu, jak: IT, motoryzacyjny, lotniczy i maszynowy. Grupa Nidec w Polsce reprezentowana jest przez spółkę Nidec Motors & Actuators (Poland), która powstała w 2006 roku. W Europie Grupa Nidec jest obecna także w Niemczech i Hiszpanii. (PAP, dd/16.04.2009, godz. 16:38)